Historia ISUZU

ISUZU jest jednym z najstarszych japońskich producentów w zakresie konstrukcji  samochodów. Zajmuje się produkcją samochodów dostawczych, ciężarowych, autobusów, samochodów terenowych oraz silników spalinowych.

Isuzu jest też jednym z największych producentów silników Diesla na świecie – od roku 2009 spółka ISUZU wyprodukowała 21 milionów silników Diesla do samochodów na całym świecie, z których korzystają tacy producenci, jak: Renault, Opel i General Motors.

ISUZU:  Początki

Początki ISUZU sięgają do roku 1916, kiedy to Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Co., Tokyo Gas i Electric Industrial Co. zainicjowały plany produkcji samochodów.

W 1918 zawiązano współpracę również z brytyjskim przedsiębiorstwem Wolseley, która zaowocowała powstaniem w 1922 pierwszego japońskiego Wolseleya – był to model A-9.

W 1934 roku, decyzją ministerstwa handlu i przemysłu, została uruchomiona produkcja samochodu pod marką Isuzu, nazwanego od rzeki Isuzu, która przepływa przez Park Narodowy ISE-Shrine. Tak powstała firma Isuzu, której nazwa w 1949 roku, została zmieniona na dzisiejsze „ISUZU Motors Limited”.

Po II wojnie światowej w Japonii, nastąpił okres szybkiego rozwoju i produkcji pojazdów dostawczych i ciężarowych, które służyły do transportu wszelkiego rodzaju materiałów i produktów spożywczych.

Przełomem był rok 1971, kiedy zawiązała się współpraca ISUZU z General Motors (w skrócie GM). W 1973 zaprezentowany został efekt tej współpracy – ISUZU Gemini, który jest bez wątpienia najbardziej znanym osobowym samochodem tej firmy.

Od tego czasu marka Isuzu zaczęła rozwijać swoje filie na rynkach zagranicznych co czyni do dnia dzisiejszego. 

ŚWIATOWY LIDER

Główną maksymą dla ISUZU jest stworzenie na światowym rynku nowego standardu dla lekkich ciężarówek. ISUZU Serii N to jedne z najlepiej sprzedających się japońskich samochodów ciężarowych na świecie. Roczna produkcja przekracza 253 tysiące egzemplarzy. Na początku 2010 r. z fabryki wyjechał pięciomilionowy egzemplarz tej serii.Samochody dostawcze serii N znajdują zastosowanie w budownictwie i dystrybucji.

 Auta zaprojektowane z klasyczną koncepcją podwozia ze sztywnymi osiami, zawieszonymi na resorach piórowych. Takie wykonanie zapewnia szerokie spektrum zastosowań ciężarówek ISUZU. Możliwości wykorzystania można powiększyć zamawiając nadbudowę sypialną lub przedłużoną kabinę sześciomiejscową.

JAPOŃSKA JAKOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Ekstremalne warunki pracy podkreślają jakość ciężarówek ISUZU. Siła i wytrzymałość zapewniają przystosowanie do transportu każdego ładunku. Pojazdy ISUZU zostały dostosowane do wymagań wszystkich 164 rynków na świecie. Zanim tam jednak trafiły, firma ISUZU przeprowadziła szereg wymagających testów, a prototypy przejechały odległość równą 33 obwodom kuli ziemskiej. W efekcie powstała gama niezawodnych, praktycznych i bardzo wytrzymałych samochodów, oferujących duży komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Będąc pewnym japońskiej jakości i niezawodności, na pojazdy gamy ISUZU udzielana jest 24 miesięczna gwarancja bez limitu kilometrów.